עו”ד פרופ' אריאל בנדור – יועץ

התמחויות

  • משפט מינהלי וחוקתי
  • דיני מכרזים
  • חוזים שלטוניים
  • דיני תכנון ובנייה
  • דיני תקשורת
  • משפט פלילי

פרופיל מקצועי

עו"ד פרופ' אריאל בנדור, דיקן בית-הספר ללימודים מתקדמים של אוניברסיטת בר-אילן, פרופסור מן המניין בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה ולשעבר דיקן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה, מתמחה כעורך דין בליטיגציה ובמתן חוות-דעת בתחומי המשפט הציבורי במובנו הרחב. בשנים 2008-1992 עו"ד פרופ' בנדור שימש כחבר הסגל האקדמי של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה, ובין היתר כיהן כדיקן הפקולטה למשפטים, דיקן הסטודנטים של האוניברסיטה, חבר הוועד המנהל של האוניברסיטה וחבר סנאט האוניברסיטה. מאז שנת 2008 עו"ד פרופ' בנדור הוא חבר הסגל האקדמי של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן, ובין היתר כיהן כדיקן בית-הספר ללימודים מתקדמים של האוניברסיטה, כחבר ועדת המינויים והקידומים העליונה של האוניברסיטה, כחבר ועדת הערעורים של האוניברסיטה בענייני מינויים וקידומים, כיו"ר ועדת המכונים והמרכזים של האוניברסיטה, כראש הוצאת הספרים של הפקולטה למשפטים, כראש המרכז לתקשורת ומשפט וכחבר הסנאט והוועדה המרכזת של האוניברסיטה. שימש כפרופסור או כחוקר אורח, בין היתר, בבתי-הספר למשפטים של אוניברסיטת ייל, אוניברסיטת מרילנד ואוניברסיטת יורק בטורונטו (אוסגוד הול). בשנים 2014-2009 עו"ד פרופ' בנדור שימש כיושב-ראש העמותה למשפט ציבורי בישראל. בשנים 2003-2000 שימש כחבר ועדת המשנה לילד ומשפחתו של הוועדה לזכויות ילדים, משרד המשפטים, והיה שותף לחיבור החלק המשפטי של דו"ח ישראל לאו"ם לפי האמנה לזכויות הילד. בשנים 2012-2006 שימש ראש צוות מטעם מפכ"ל המשטרה לבדיקת המדיניות בבקשת צווים לאיסור פרסום. בשנים 2014-2006 כיהן כדירקטור חיצוני בחברת איסתא ליינס בע"מ ובשנים 2014-2009 שימש כחבר דירקטוריון קרן לנדאו של מפעל הפיס. עו"ד פרופ' בנדור שימש כתובע צבאי במילואים בין השנים 1994-1989. הוא כיהן מאז 1994 כשופט במילואים בבית-המשפט הצבאי בדרגת סגן אלוף והחל מ-2013 הוא מכהן כשופט בבית-המשפט הצבאי לערעורים.
עו"ד פרופ' בנדור הוא מחברם של שלושה ספרים וכ-80 מאמרים מחקריים שפורסמו בכתבי-עת משפטיים בארץ ובעולם.
עו"ד פרופ' בנדור הוא בעל רישיון לעריכת דין מאז שנת 1989. בשנים 1989-1988 התמחה אצל שופט בית-המשפט העליון ד"ר שלמה לוין ובשנת 1989 התמחה אצל עו"ד ד"ר מישאל חשין (בעת היותו עורך דין פרטי; במשך תקופה קצרה עבד עו"ד בנדור גם כשכיר במשרד חשין).
עו"ד פרופ' בנדור הוא בעל תואר ראשון במשפטים בהצטיינות (האוניברסיטה העברית בירושלים, 1988) ותואר דוקטור במשפטים (האוניברסיטה העברית בירושלים, 1994).

לצפייה בתיקי דגל לאורך שנות הפעילות המקצועית לחצו כאן